Projektu „Kinas mieste, miestas kine“ siekiama aktualizuoti mažai žinomas viešąsias Vilniaus miesto erdves, istoriškai susijusias su kitomis Europos šalimis. Rengiamas atvirų kino peržiūrų, vyksiančių po atviru dangumi, ciklas pristatys įvairias Europos kinematografijos mokyklas.
Projekto rengėjai, rodydami kiną, siekia priartinti Vilniaus miesto daugiakultūrę istoriją, supažindinti gyventojus ir miesto svečius su mažai žinomomis, bet vertingomis erdvėmis. Jaunimas, dalyvausiantis edukacinėje programoje, skatinamas atrasti naujus ir netikėtus, jiems aktualius istorinius, kultūrinius Vilniaus miesto aspektus bei kviečiamas pasitelkti kiną, kad atskleistų savitą asmeninį santykį su Vilniumi.
Projektas „Kinas mieste, miestas kine“ susideda iš kino peržiūrų ir edukacinės programos. Projektas yra sudėtinė „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ dalis.

Kino peržiūros

Įvairiose istorinėse Vilniaus miesto erdvėse bus surengta 20 kino peržiūrų, pristatysiančių Lietuvos ir Europos šalių kino kūrėjų kūrinius. Kiekviena kino peržiūra susijusi su istorine miesto erdve.
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme vyks lietuviško kino peržiūros. Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios skvere žiūrovai išvys vokiško miesto viziją kine, Vilniaus baroko pasididžiavimo – Šv. Petro ir Povilo ir Laterano kanauninkų vienuolyno – kieme bus rodomas italų kinas, Švč. Trejybės bažnyčios ir bazilijonų vienuolyno kieme – ukrainiečių ir lenkų kino darbai, Vilniaus pranciškonų vienuolyno kieme – filmai apie jidiš kultūrą bei prancūzų kinematografijos pavyzdžiai. Peržiūras apibendrins naująjį miestą „statę“ avangardiniai ir vėliau jį griovę disidentiniai – eksperimentiniai filmai, kurie bus projektuojami priešais Vilniaus koncertų ir sporto rūmus.

Edukacinė programa

Programą sudaryta iš dviejų dalių. Pirmojoje – pažintinėje – jaunimas bus supažindintas su Vilniaus istorine praeitimi, pasitelkiant seminarus su istorikais, dokumentinių istorinių kino ir rašytinių šaltinių analizę bei pažintines ekskursijas po Vilniaus miestą. Antrojoje – kūrybinėse dirbtuvėse – jauni kūrėjai turės galimybę pademonstruoti įgytas žinias, sukurdami trumpametražį filmą bei interpretuodami dokumentinę kino medžiagą. Edukacinės programos temos tampriai susietos su istorine Vilniaus miesto erdve. Kiekvienų dirbtuvių pabaigoje vyks dalyvių sukurtų filmų peržiūros KultFlux menų prieplaukoje.

Projekto vykdytojai

VšĮ „Meno avilys“ – filmų peržiūrų koordinatorius. Tai organizacija, dirbanti judančių vaizdų edukacijos srityje (vykdomi projektai „Kinas po atviru dangumi“, „Mediateka“, „Kinas mano mokykloje“, „Šiaurės kinas mano mokykloje“ ir kt.) bei aktyviai veikianti stprinant nevyriausybinių organizacijų sektorių.

VšĮ „Vaizdų kultūros studija“ – edukacinės programos koordinatorius. Tai organizacija, aktyviai veikianti kino edukacijos srityje (vykdomas projektas „Kino atostogos“).

Kultūra gyvai

Kinas mieste

2009 06 17 - 2009 08 21 / Europos kinas istoriniuose Vilniaus ir Kauno kiemuose

 
© 2009 Visos teisės saugomos.
VšĮ Meno avilys.

Sprendimas: TAPE