Automobilių plovėjai / Mijniki avtomobiliv
Automobilių plovėjai / Mijniki avtomobiliv

2001, Ukraina, drama, 80 min.

Režisierius ir scenarijaus autorius: Volodimiras Tichijus
Operatorius: Vasilijus Borodinas
Vaidina: Vladimiras Basovskis, Katerina Purtseladzė, Aleksandras Dementjevas, Orestas Denisenko, Aleksandras Kurijus ir kt.

Dešimtojo dešimtmečio Kijevas. Permainų laikas, lydimas ekonomikos griūties ir didėjančio nusikalstamumo. Vaikai, kad papildytų šeimos biudžetą, plauna automobilius benzino kolonėlėje. Vieną dieną juos apkaltina pavogus mobilųjį telefoną, bet turtinga ponia išgelbėja vaikus nuo bausmės. Tačiau šie net neįtaria, kad jų geradarė yra vieno su mafija susijusio veikėjo žmona. Ši aplinkybė lemtingai ir tragiškai paveiks jų likimą. Vaikai taps nepalaužiama nusikaltėlių gauja. Pajus pinigų skonį, įniks į narkotikus, taps žiaurūs ir be jokių moralinių skrupulų. Vienintelė jų išsaugota vertybė – tarpusavio draugystė ir solidarumas. Filmo istorija pasakojama trylikamečio paauglio, kuris suvokia, kaip šis negailestingas permainų laikas paveikė jo gyvenimą.

Volodimiras Tichijus (g. 1970, Červonograde, Ukrainoje) – ukrainiečių kino režisierius, scenaristas. Baigė kalnakasybos institutą ir Kijevo kino ir televizijos mokyklą. Dirbo režisieriumi ir scenaristu studijoje „Danapris Film“ ir televizijoje „UTAR”. Sukūrė videofilmą „Pogrindis“ (1992), trumpametražes juostas „Kirvis“ (1995), „Stogas“ (1996), „Undinėlė“ (1996). Tikrais įvykiais paremtas filmas „Automobilių plovėjai“ (2001) yra pirmasis režisieriaus pilno metražo vaidybinis filmas.

Kultūra gyvai

Kinas mieste

2009 06 17 - 2009 08 21 / Europos kinas istoriniuose Vilniaus ir Kauno kiemuose

 
© 2009 Visos teisės saugomos.
VšĮ Meno avilys.

Sprendimas: TAPE