Griūtis / Raspad
Griūtis / Raspad

1990, Ukraina, drama, 95 min.

Režisierius: Michailas Belikovas
Scenarijaus autoriai: Michailas Belikovas, Olegas Prichodko
Operatorius: Vasilijus Truškovskis
Vaidina: Sergejus Šakurovas, Tatjana Kočiamasova, Aleksejus Serebriakovas, Marina Mogilevskaja ir kt.

Apdovanotas:
1990 Venecijos festivalio specialus apdovanojimas

Kijevas, 1986-ųjų balandis. Žurnalistas Aleksandras Žuravliovas po kelionės grįžta namo, į Kijevą. Atrodo, jo laukia kasdieniai rūpesčiai ir džiaugsmai šeimoje bei darbe. Jis nė neįtaria, kad rytoj pasikeis ne tik jo, bet ir visų aplinkinių gyvenimas.
Černobylio katastrofa sukrėtė ir išgąsdino visą pasaulį. „Griūtis“ – pirmasis vaidybinis filmas apie šią tragediją. Filme ne tik atkuriami atominės elektrinės avarijos įvykiai, bet ir rodomas žmonių elgesys ekstremalioje situacijoje. Katastrofos mastas ir pragaištingi padariniai kruopščiai slepiami. Bet pamažu žmones užvaldo baimė ir jie puola paniką. Įvyko kažkas baisaus ir nepataisomo. Aleksandras bando praskleisti paslapties uždangą, vyksta į avarijos zoną, tačiau jis, kaip ir visi kiti, tėra bejėgis katastrofos liudininkas, melo ir sąmoningo informacijos slėpimo auka. Černobylio katastrofa filme – tai visos tarybinės sistemos dviveidiškumo ir griūties metafora.

Michailas Belikovas (g. 1940, Charkove, Ukrainoje) – ukrainiečių kino režisierius, scenaristas, operatorius. Maksvoje VGIK'e (Rusijos valstybiniame kinematografijos institute) baigė operatoriaus specialybės studijas, po jų – Aukštuosius režisūros kursus. Dirbo Charkovo televizijoje, vėliau Kijevo A. Dovženkos kino studijoje. Belikovas sukūrė šiuos filmus: „Sena tvirtovė“ (1973), „Slaptas darbas“ (1979), „Naktis trumpa“ (1981), „Kokie jauni mes buvome“ (1985), „Griūtis“ (1990), „Šventoji šeimyna“ (1997) ir kt.

Kultūra gyvai

Kinas mieste

2009 06 17 - 2009 08 21 / Europos kinas istoriniuose Vilniaus ir Kauno kiemuose

 
© 2009 Visos teisės saugomos.
VšĮ Meno avilys.

Sprendimas: TAPE