Pont-Neuf meilužiai / Les Amants du Pont-Neuf
Pont-Neuf meilužiai / Les Amants du Pont-Neuf


1991, Prancūzija, drama, 125 min.

Režisierius ir scenarijaus autorius: Leos Caraxas
Operatorius: Jeanas-Yvesas Escoffier
Vaidina: Juliette Binoche, Denis Lavantas, Klausas-Michaelis Grüberis ir kt.

Apdovanotas:
1992 Europos kino akademijos (EFA) prizai už geriausią moters vaidmenį, už geriausią operatoriaus darbą, už geriausią montažą.

Seniausias Paryžiaus tiltas, paradoksaliai pavadintas Pont Neuf (Naujuoju tiltu). Tiltas uždarytas, vyksta remonto darbai. Tačiau toje uždaroje, atskirtoje nuo viso miesto keistoje erdvėje gyvena žmonės. Bėgantys nuo savęs ar nuo visuomenės. Ten ir susitinka Alekas, klošaras, kartais rengiantis ugnies pasirodymus gatvėje, ir Mišelė, ankanti dailininkė iš pasiturinčios šeimos. Prasideda jų meilės istorija. Graži, žiauri, poetiška, kupina skausmo, kančios, vienatvės, nevilties ir tikėjimo, kad vis dėl to viskas baigsis gerai.

„Pont-Neuf meilužiai“ buvo filmuojami neįtikėtinai sudėtingomis aplinkybėmis. Prancūzijos Pietuose teko pastatyti tikslią tilto ir viso jo rajono kopiją, nes užsitęsus filmavimui tikrasis tilto remontas baigėsi. Taip išaugus filmo biudžetui, kelis kartus bankrutavo ir keitėsi filmo prodiuseriai. Pagrindinis aktorius D. Lavant'as susilaužė koją. Kai po trijų metų filmas pagaliau pasiekė kino ekranus, jį ištiko komercinė nesėkmė.

Leos Caraxas (Alexandre'as Dupontas, g. 1960, Siurene, Prancūzijoje) – prancūzų kino režisierius. Viena paslaptingiausių figūrų Prancūzijos kine, kurio retai sukuriamų filmų labai laukiama. Po ryškaus debiuto pilno metražo vaidybinės juostos „Boy meets girl“ (1984) pasirodė filmai „Blogas kraujas“ (1986), „Pont-Neuf meilužiai“ (1991), „Pola X“ (1999) bei keletas trumpų juostų.

„Mano pasaulis“ – visada chaosas, idėjos, vaizdiniai, atsirandantys nežinia iš kur, kodėl ir kada. Aš nebetikiu kinu taip, kaip kažkada tikėjau. Filmai nekeičia pasaulio. Bet aš vis dar tikiu, kad jie gali pakeisti „mūsų pasaulį“ – taip, kaip mes jį suvokiame, kaip kovojame už jį arba prieš jį“, – sako L. Caraxas.

Kultūra gyvai

Kinas mieste

2009 06 17 - 2009 08 21 / Europos kinas istoriniuose Vilniaus ir Kauno kiemuose

 
© 2009 Visos teisės saugomos.
VšĮ Meno avilys.

Sprendimas: TAPE