Kino dirbtuvės
Kūrybinės kino dirbtuvės moksleiviams

2009 m. liepos 7 – 13 d. „Vilniaus barokas“
2009 m. liepos 27 - rugpjūčio 2 d. „Vilniaus kitataučiai“
2009 m. rugpjūčio 17 – 23 d. „Vilniaus avangardistai“


Ar žinojai, kad:
šiuolaikiniai kino meistrai idėjų ir įkvėpimo semiasi ir iš praeities epochų?
senovės Vilniuje gyvenę žymūs žmonės gali tapti tavo filmo personažais?
žymiausias pasaulyje avangardinio kino kūrėjas dažnai užsuka į Vilnių?
Jei ne – būtinai dalyvauk dirbtuvėse ir sužinok! Jei žinojai, labai gerai – dalyvauk ir sužinok daugiau.


Dirbtuvių aprašymas:

„Vilniaus barokas“ – tai savaitės trukmės dirbtuvės, kuriose jaunimas susipažins su Vilniaus baroko epochos kultūra: architektūra, daile, muzika, poezija, teatru. Po pažinties su Vilniaus miesto architektūros paveldu, dirbtuvių dalyviai leisis į dailės muziejų saugyklas, dramos teatro drabužines, susitiks su scenografais, kostiumų dailininkais, klausysis eilių ir pasakiško grožio muzikos. Visų šių žinių ir patyrimų prireiks, nes dirbtuvių užduotis - muzikinis impresionistinis filmas, atkleidžiantis Vilniaus baroko dvasią.

„Vilniaus kitataučiai“ – tai savaitės trukmės dirbtuvės, kurių metu jaunimas sužinos, jog Vilnius nuo seno buvo miestas, kuriame kartu taikiai gyveno, dirbo, kūrė ir miesto vardą garsino įvairių tautybių žmonės. Šis pažinimas bus būtinas, nes dirbtuvių dalyviai kurs istorinį filmą apie vieną iš Vilniaus įžymybių. Daktaras Aiskauda, Pranciškus Skorina, Steponas Batoras – jų biografijų fragmentai taps trumpų filmukų istorijų pagrindu. Jauniesiems kino kūrėjams padės istorikų pasakojimai, gausiai iliustruota rašytinė medžiaga, o taip pat – tekstas užkadriniam pasakojimui apie vieną ypatingą minėtų garsenybių gyvenimo dieną.

„Vilniaus avangardistai“ – vienos savaitės trukmės dirbtuvės, kuriose jaunimas susipažins su avangardo judėjimu Vilniuje sovietinės okupacijos sąlygomis, išlaisvins savo kūrybiškumą ir norą eksperimentuoti. Šios žinios bus būtinos norint laimėti kvapą gniaužiantį žaidimą-„hepeningą“, vyksiantį realiu laiku, realioje erdvėje. Dirbtuvių dalyviai leisis į improvizuotą kelionę, kurioje netikėtumai tykos kiekviename žingsnyje. Susitikimus su avangardo menininkais, jų filosofiją ir meno kūrinius papildys įvairiausios užduotys. Kas iš to gausis – niekas nežino, juk svarbiausia - meninis procesas.

Visų dirbtuvių dalyviams asistuos kino srities profesionalai – režisieriai, operatoriai, dailininkai ir montažo režisieriai. Dirbtuvių dalyviai režisuos, filmuos bei patys montuos savo filmukus, kurie bus viešai parodyti Neries krantinėje įsikūrusioje kultūros prieplaukoje „KultFlux“.

Dirbtuvėse kviečiame dalyvauti 13-18 metų jaunuolius.


Registracija nuo birželio 15 d.
Registracijos anketa čia .

Registracijos anketą siųsti darija@vkstudija.lt iki:

birželio 30 d. – norintiems dalyvauti dirbtuvėse „Vilniaus barokas“;
liepos 21 d. - norintiems dalyvauti dirbtuvėse „Vilniaus kitataučiai“;
rugpjūčio 11 d. – norintiems dalyvauti dirbtuvėse „Vilniaus avangardistai“.


Dalyvavimo vienose dirbtuvėse kaina – 100 lt.

Kūrybines kino dirbtuves organizuoja Vaizdų kultūros studija, jauniesiems kino kūrėjams žinoma kaip edukacinio kino projekto „Kino atostogos“ rengėja. Daugiau skaityk www.vkstudija.lt .

Informacinis kino dirbtuvių bendradarbis:

Kultūra gyvai

Kinas mieste

2009 06 17 - 2009 08 21 / Europos kinas istoriniuose Vilniaus ir Kauno kiemuose

 
© 2009 Visos teisės saugomos.
VšĮ Meno avilys.

Sprendimas: TAPE